II Rzeczpospolita 1918-1939, oficerska odznaka pamiątkowa 9. Pułku Piechoty Legionów, od 1928; Na błękitnym, promienistym tle krzyż na kształt Krzyża Walecznych, między ramionami wieniec, na krzyżu orzeł wojskowy z tarczą amazonek, na której litera L, na krzyżu 9 / 19-18 / P.P. / LEG., odznaka trzyczęściowa, mocowana na słupek, nakrętka bita z kontrą, sygnowana W.WABIA WABIŃSKI - WARSZAWA i numer 73; Sawicki/Wielechowski s. 38, Sawicki s. 30-31; tombak srebrzony, emalia, 35 x 35.1 mm, 31.85 g; wykruszenia emalii, punktowa korozja