stan zachowania
II
cena wywoławcza
~282 EUR
~894 EUR
~352 EUR

II Rzeczpospolita 1918-1939, oficerska odznaka pamiątkowa 55. Pułku Piechoty, od 1931; Orzeł z rozpostartymi skrzydłami, ukoronowana głowa skierowana w lewo, z zerwanymi okowami przymocowanymi do łap, za orłem wieniec i wstęga, na której 19-19 / 1-PUŁK - STRZELCÓW / WIELKOPOLSKICH, na stronie odwrotnej, na wieńcu, punca srebra oraz imiennik IK, odznaka dwuczęściowa, mocowana na słupek, nakrętka sygnowana FABRYKA GRAW. EMALJER. / J.KNEDLER - WARSZAWA / UL. NOWY ŚWIAT 45; Sawicki/Wielechowski s. 97, Sawicki s. 128-129; srebro, emalia, 41.9 x 41.9 mm, 18.13 g; ładnie zachowana. Wzór odznaki został zatwierdzony 5. grudnia 1920 w Wołkowysku, odznaka oficjalnie zatwierdzona w 1923 roku, datowanie opisywanej odznaki można zawęzić na od 1931 dzięki puncy srebra nabitej na wieńcu

Stan zachowania
II