stan zachowania
II
cena wywoławcza
~564 EUR
~2 235 EUR
~705 EUR

II Rzeczpospolita 1918-1939, pamiątkowa odznaka oficerska 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich; Wzlatujący orzeł, trzymający w dziobie Krzyż Orderu Virtuti Militari a w szponach szablę, wokół orła wieniec przepasany proporcami w barwach pułku, na wieńcu 1918 - 27 XII (data wybuchu powstania wielkopolskiego), na stronie odwrotnej nabity numer 8, odznaka dwuczęściowa, mocowana na słupek, nakrętka niesygnowana; Sawicki-Wielechowski s. 188-189, Sawicki s. 62-64; srebro, emalia, 34.5 x 35.2 mm, 22.12 g; słupek lekko zgięty, emalia miejscowo spękana i wykruszona. Odznaka najprawdopodobniej należała do Aleksandra Pajewskiego (1879-1926), dowodzącego 1. Pułkiem Ułanów Wielkopolskich (późniejszym 15. Pułkiem Ułanów Poznańskich) w dniach 31.01 do 23.04.1919

Stan zachowania
II