471

III+
Stan zachowania: III+
Estymacje: 706 EUR
Mikołaj II 1894-1917, Cesarski i Królewski Order Świętego Stanisława (Императорский и Царский Орден Святого Станислава) II stopnia z mieczami, 1916-1917, Petersburg; Krzyż maltański, emaliowany na czerwono, na nim dwa skrzyżowane miecze sztychami do góry, na których po dwa carskie dwugłowe orły, w medalionie monogram SS wokół którego wieniec laurowy, na stronie odwrotnej, na dolnym ramieniu K / ЗДУАPДЪ, w medalionie monogram SS; Barac 786; brąz złocony, emalia, 47.9 x 52.3 mm, 24.61 g; lekko przetarte orły, drobne spękania emalii, ładnie zachowany, order wykonany w zakładzie ЗДУАPДЪ w Petersburgu. Order Świętego Stanisława wprowadzono do odznaczeń rosyjskich w 1831 roku. Początkowo podzielony był na cztery klasy, ale w 1839 zlikwidowano IV klasę. Do 1845 roku wszystkie klasy dawały przywilej dziedzicznego szlachectwa. Po dziesięcioletniej przerwie w nadawaniu, od 1855 roku jedynie z orderem I klasy można było otrzymać dziedziczne szlachectwo. Równocześnie, do orderów za czyny wojenne zaczęto dodawać dwa skrzyżowane miecze, zaś do orderów za służbę cywilną dodawano carską koronę.
73 aukcja WCN
16 listopada 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
565 EUR
706 EUR
Stan zachowania
III+
649 EUR
115%
Wyświetleń: 122 | Ulubione: 5

WCN

73 aukcja WCN
16 listopada 2019 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

WCN
Warszawskie Centrum Numizmatyczne Marek Kondrat
ul. Hoża 43/49 / 6
00-681 Warszawa
+48 22 625 67 97
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte