monety koronne, talar 1628, Bydgoszcz; Aw: Popiersie króla w prawo w zbroi, trzymającego miecz i jabłko królewskie, poniżej herb Półkozic w tarczy, wokoło napis SIGIS III D G REX POLO M D LIT RVS PRVS MA zakończony ozdobnym krzyżem; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I zarządcy mennicy i data 16-28, w otoku napis SAM LIV NEC NO SV / order Złotego Runa / GOT VAD Q HRI REX zakończony ozdobnym krzyżem; Dostych 28.3.07 (R5), Dav. 4316, Kop. Z.III.W. 1023 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro 28.71 g; stara patyna, ładnie zachowana moneta